All Star'larla Tanış

Eylem, yaratıcılık ve sanat yoluyla değişimi yönlendiren
genç liderlerden birkaçını tanıyın.

Hikayeyi Instagram'da Takip Et @converse.turkiye

Enes Güç
Enes Güç

@enesguc

Görsel Sanatçı
Gelecekte birlikte neyi başardığımızı görmek isterdin? Enes bunu şöyle yanıtlıyor: “Her birimizin hem bireysel hem de kolektif çapta var olabildiği bir ortam hayal ediyorum. Etkimizin en yoğun olduğu zaman dilimi yaşadığımız an. Böylelikle de geleceğimizi şekillendiriyoruz. İlerlediğim hayat çizgisi benimle, ben de onunla birlikte şekilleniyorum. İleride olacağım kişi için beni ben yapan geçmişimi biçimlendiriyorum. Tıpkı bir sihirbaz gibi.”


Zeynep S. Schilling
Zeynep S. Schilling

@zeydept

Görsel Sanatlar/Sanat Yönetmeni

Zeynep, tarzını analog-dijital, geçmiş-gelecek gibi kontrastların bir araya gelerek oluşturduğu; klasik sanat öğretileri ve bilgisayar sevgisinin birleşimiyle ortaya çıkan tanımsız bir post internet ürünü-yeni bir dil olarak yorumluyor. "Deneyselliğim başta ne kadar tepki alsa da bir süre sonra etrafındakileri de diğer ihtimaller üzerine düşündüren ve işe yarayan bir özelliğe dönüştü. Sanatım aracılığıyla izleyiciye bu ihtimallerin başka boyutlarda var olabileceğini gösterebilmek ve ‘şeylerin’ algılanma biçimleri üzerinde çalışmak heyecan verici.”Hediye Usta
Hediye Usta

@hediyeusta

Görsel Sanatçı


Fark yaratırken, sanatlarını kullanarak geleceği şekillendiren özgün seslerden biri Hediye: “Çocukluğumdan beri içimden geldiği gibi çiziyorum, boyuyorum, şekillendiriyorum. Zihnimi olabildiğince özgür bırakıyorum. Fikirlerimizin sınırlandırılmadığı, imkanlarımızın daha çeşitli olduğu bir atmosferde yaşamanın hayali dinamik kalmamı sağlıyor."


Mert Kenger
Mert Kenger

@mertkenger

Grafik Tasarımcı ve Makyaj Artisti

Mert, tarzıyla sınırların ötesinde olup, kendi belirlediği çizgiler üzerinde özgürce dans edenlerden. “Kendimi cinsiyet rolleri içinde sınırlandırmak yerine, makyajım ve tarzımla kendimi özgürce görünür kılmayı tercih ediyorum. Varoluş şekillerinin hiçbir sınır tanımaması gerektiğine bir örneğim sadece. Özgürlüğün, sevginin ve yaşamların biricik olduğu farkındalığını cesurca ifade etmek için daha kalabalık olmayı umut ediyorum.”

Talha Batdal
Talha Batdal

@talha_batdal

Dansçı/Sanatçı

Talha, eskiz defterindeki sınırsız hayal gücünü ve sanatı benliğinin merkezine oturtup hayatın içine taşıyor. “Dansın her ortamda benim ben olabildiğim ve kendimi özgürce ifade edebildiğim bir alan olduğunu düşünüyorum. Dansın vücutları özgürleştirdiğini ve sınırları aşmamızı sağlayacak güçte olduğunu keşfettiğimden beri bu gücü toplumun bakış açısını değiştirerek onlara yeni bir dil kazandırmakta kullanıyorum.”

CREATE NEXT

All Stars olarak geleceği şekillendirmenin bizim elimizde olduğunu biliyoruz. Deneyimliyor ve keşfediyoruz. Keşfediyor, tekrar keşfediyor ve yaşamak istediğimiz geleceği birlikte yaratıyoruz.

Bizden önce kapıları açanların yolundan, bize ilham verenlerin götürdüğü yere gidiyoruz. Kültürlerin sınırlarını zorlayarak yeni olanaklar inşa ediyoruz ve geleceği yaratıyoruz.